O nás

Jsme sportovně střelecký klub věnující se pořádání akčních střeleckých soutěží dle pravidel SVZ ČR se zaměřením převážně na velkorážovou a malorážovou pistoli. Soutěže jsou koncipovány jak pro jednotlivce tak i pro účast dvojic. Střílíme na papírové nebo kovové padací terče.

Střílíme pro radost, ne z povinnosti. Sankcí za neúčast na závodech nebo povinných brigád se u nás tudíž bát nemusíte, vlastní iniciativě se však přesto meze nekladou. Náš klub velmi rád uvítá nové členy. Přidáte se k nám?

Klub vznikl po r. 1989 transformací ze ZO Svazarmu ZETOR Brno a do února roku  2020 působil pod názvem Klub vojáků v záloze AVZO ZETOR Brno.

Jediné finanční zdroje klubu tvoří členské příspěvky našich členů a případné dotace SVZ ČR. Veškeré náklady na provozování střeleckého sportu tj. nákup zbraní, střeliva a případné startovné si hradí členové sami z vlastních finančních prostředků. Klub působí na sportovní střelnici v Mokré u Brna, o kterou se dělí se spřáteleným KVZ Mokrá.

V současnosti  má náš klub 60 členů a někteří z nich reprezentují náš klub na soutěžích vyšší úrovně, včetně mistrovství republiky.